Cylinder bordlampen er i seg selv dekorativ både med og uten lys. Modellen kan brukes der du vil for å skape en ekstra koselig atmosfære i hjemmet, for eksempel i et hjørne, en krok, på skjenken eller i vinduskarmen. Den har hentet sin inspirasjon fra LE KLINTs plisserte univers.
Størrelsen på denne lille bordlampen gjør at den kan plasseres nesten hvor som helst man kan tenke seg, for eksempel i trange hyller, på favoritthyllen, i vinduskarmen eller på nattbordet.
Lampeskjermen er håndbrettet i bretterommet til Le Klint i Odense. Opphenget er laget i lys eller svartbeiset eik for å skape en fin kontrast til den hvite skjermen.
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder ... les mer
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder både nye design, men også designklassikere som Model 172, Lamella, Snowdrop, swirl og Saxlampene.