Denne lampen ble designet i 1971 og er en større versjon av den første Modell 167, som Poul Christiansen designet for Le Klint.
Modell 171 kommer i forskjellige størrelser og egner seg derfor til å henge over spisebordet uavhengig av størrelsen på rommet. Med sin lukkede form i bunnen sørger den for at du ikke blir blendet av lyskilden.
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder ... les mer
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder både nye design, men også designklassikere som Model 172, Lamella, Snowdrop, swirl og Saxlampene.