Tines inspirasjonskilde til utformingen av ANGEL LIGHT kommer fra hennes store kjærlighet til jul. Englene er et symbol på godhet, kjærlighet og menneskelighet. Dette er alle verdiene som er viktige i høytiden. Lampene er også en hyllest til foreldrene hennes, som begge har gått bort. Derfor er det også to versjoner av engelen: en feminin engel (Uriel) og en maskulin engel (Gabriel).
Englene kan være en påminnelse om at vi i den mørke høst- og vintertiden må ta vare på hverandre. Og samtidig kan den lysende engelen i hjemmet skape en varm atmosfære og være en vakker dekorasjon.
Med Englene har Tine Mouritsen ønsket om å holde fast ved de gamle bretteteknikkene i et stramt og enkelt design. Englene er laget av samme kvalitetsmateriale og etter samme prinsipper som de verdenskjente håndbrettede lampeskjermene til Le Klint. Alle modellene er i hvit lampefolie/lys eik inkl. oppheng og lyskilde.
ANGELS er en del av Love & Light prosjektet, hvor deler av inntekten doneres til veldedige formål.
For hver solgte engel donerer Le Klint et beløp til veldedighet.
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder ... les mer
Historien om Le Klint startet allerede på begynnelsen av 20-tallet, da den første foldede lampeskjermen ble laget av arkitekten og sivilingeniøren P.V Jensen-Klint. I 1943 begynte Le Klints produksjon med Jan Klint i spissen, han kom med idéen som kom til å bli avgjørende for Le Klints kjennetegn, nemlig den elastiske kragen på lampeskjermen. Alle Le Klint sine skjermer brettes for hånd, dette er en teknikk basert på origami, og det er kun hos Le Klint i Odense at dette fremdeles gjøres for hånd på denne spesielle metoden. Le Klint sin kolleksjon har etter hvert blitt svært omfattende og inneholder både nye design, men også designklassikere som Model 172, Lamella, Snowdrop, swirl og Saxlampene.